| Den1470 a întrebat:

am doua intrebari:
1.M-am apucat de sala de o luna si am urmatorul program:
Luni:Brate
Miercuri:Biceps si Piept
Vineri:Triceps si Abdomen si voiam sa va intreb daca este bun programul, nu vreau sa fac spate si picioare pentru ca deja le am foarte bine formate.
2. Dupa o luna de sala o sa mai cresc in inaltime? dau funda!:*

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Programul este destul de bun dar numai sa te ti de el!

Si nu, nu o sa mai cresti in inaltime!

| Cosmin86 a răspuns:

Spate si picioare nu lucrezi?

fara spate o sa ramai UN FIRAV indiferent cat iti maresti tu bratele.

iar fara antrenament de picioare, nu o sa maresti productia de TESTOSTERON ( cel mai important hormon ) suficient cat sa pui muschi.

Deci pe scurt : cu programul ala ramai un firav big grin

| Doctorfishadi a răspuns:

Da pare ok, nu cred ca se va cunoaste asa repede! Bafta!

| AntrenorFitness a răspuns:

Nu e bine deloc. Lasa prostiile si antreneaza-te corect. Nu exista sa ai spatele si picioarele dezvoltate si restul corpului nu!
E o impresie doar pe care o ai tu despre unele parti ale corpului tau. Si asa tot trebuie sa le lucrezi, daca vrei sa ai progres la celelalte grupe.
Apuca-te de un antrenament serios http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html in care sa lucrezi toate grupele musculare, sa respecti un program de nutritie si incearca sa te documentezi despre ceea ce faci, ce ti se potriveste, cum se face... http://www.despreculturism.ro/antrenamente/
Bafta!

| MassEffect a răspuns:

Programu tau ii varzalaughingfara suparare, nu are rost sa faci de 2 ori brate pe saptamana esti la inceput muschii o sa creasca repede.De ce nu faci spate si picioare sunt cele mai importante parti, ele iti dau masivitatea, nu le poti avea chiar asa formate. Daca vrei sa lucri doar de 3 ori pe sapt incearca:
Luni: Piept+umeri+triceps
Miercuri:Spate+biceps+trapez
Vineritongueicioare si abdomen
Este foarte imp sa antrenezi toate grupele.Nu uita ca alimentatia este cea mai imp, trebuie sa ai 5 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati buni.Bafta,daca ai ceva nelamurire intreaba.