| curtis a întrebat:

Buna TPU am decis ca de Maine sa incep un nou program de exercitii la sala care suna in felul urmator: Luni:Biceps+Piept+Abdomen
Vineri:Triceps+Spate+Umeri+Abdomen, si inainte de sala si dupa sala sa beau cate un shake! Daca voi avea o alimentatie corecta pe parcursul zilei si voi face exercitiile corect chiar daca voi merge doar de 2 ori pe saptamana a cate 2 ore, voi avea rezultate in 1 luna?

3 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

E cam putin de 2 ori pe saptamana, suna mai mult a program de mentinere pentru mine. adica e ok, dar nu cred ca vei avea prea mari progrese

| Cosmin86 a răspuns:

2 ore e prea mult, un antrenamnet dureaza maxim 1 ora, dupa deja e contra-productiv.

in sportul asta mai mult = mai prost, nu mai bine

Mai bine te duci de 3-4 ori / sapt si lucrezi doar 2 grupe, ca nah, dupa spate nu mai poti lucra nimic bine => triceps, umeri, abdomen NU o sa fie lucrate ok

| cristi1505 a răspuns:

Rezultate apar dupa minim 3 luni de sala.Asta insemnand cam 4 zile pe saptamana antrenament.Cam putin cat faci tu dar, sustinut de o alimentatie bogata in proteine, vor aparea si rezultatele.