| Anonim2452333312 a întrebat:

Salut TPU am facut vreo 5 luni de kickboxing si acum dupa o pauza de 2 ani m-am apucat de box si vreau sa-mi cumpar o pereche de manusi si habar nu am de la ce firma sa imi iau ba de la knockout ba de la venum chiar nu stiu ma gandeam sa imi iau unele din decathlon ca am vazut la un profesionist din sala dar parca nu-mi plac si nu stiu vreau sa am randament foarte bun la antrenament la sparringuri sa se simta cand dau va astept parerile! Dau fund, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Cum dorești tu...eu am avut și de la knockout, venum, everlast, topten, twins etc. Nu-s diferențe atât de mari între ele. Topten au rezistat mai mult, dar le-am folosit doar la competiții deci se explică, iar cele de la twins mi se par mai bune în general (folosite și la antrenament), dar toate se strică și nu cred că la vârsta ta ești dispus să investești 600 de lei sau mai mult constant pentru o pereche de mănuși.

Dar totuși de ce nu vorbești și cu antrenorul? Că el te știe...fiind începător, s-ar putea să meargă și cele de 10, având în vedere că probabil nu ai lovituri prea puternice momentan.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cere sfatul antrenorului tau, ca-i singurul in masura sa-ti dea un sfat adecvat.

| AnastasiaK a răspuns:

Iti iei orice fel de mănuși că nu lucrează ele în locul tău. Dacă vrei "sa se simtă când dai" îți iei mănuși mici (adică 10oz), dar asta e o prostie. Nu înveți nici mai mult, nici mai bine dacă se simte lovitura la antrenament. Profesioniștii folosesc la antrenamente mănuși de 14 și de 16 tocmai ca să nu se accidenteze unii pe alții aiurea și ca să își protejeze și ei mâinile mai bine.

| Anonim2452333312 explică (pentru AnastasiaK):

Salut alea de 14 oz imi vin foarte mari si parca nu imi vin bine ma gandeam sa-mi iau de 12 si cred ca imi iau de la knockout ce parere ai?

| Anonim2452333312 explică (pentru AnastasiaK):

Ai ceva meciuri pe Youtube?

| AnastasiaK a răspuns (pentru Anonim2452333312):

Cum dorești tu...eu am avut și de la knockout, venum, everlast, topten, twins etc. Nu-s diferențe atât de mari între ele. Topten au rezistat mai mult, dar le-am folosit doar la competiții deci se explică, iar cele de la twins mi se par mai bune în general (folosite și la antrenament), dar toate se strică și nu cred că la vârsta ta ești dispus să investești 600 de lei sau mai mult constant pentru o pereche de mănuși.

Dar totuși de ce nu vorbești și cu antrenorul? Că el te știe...fiind începător, s-ar putea să meargă și cele de 10, având în vedere că probabil nu ai lovituri prea puternice momentan.

| Anonim2452333312 explică:

Sa am o protectie foarte buna sa ma acopere bine (funda*)