| mihainet a întrebat:

Am inceput sa pariez la gamebookers, iar atunci cand dau click pe un meci live imi scrie acolo sub el HANDICAP 1:0 sau HANDICAP 2:0 sau doar 1X2. Mi-ati putea explica putin ce inseamna?

1 răspuns:
| MaurSEF a răspuns:

Salut,handicap 0-1 inseamna ca meciul incepe de la 1-0 pentru oaspeti iar pronosticul 1 pentru acest tip se realizeaza cand echipa gazde castiga la 2 goluri diferenta 2-0, 3-1.
Pronosticul x inseamna ca echipa gazde castiga la un singur gol diferenta 1-0, 2-1, 3-2
Pronosticul 2 inseamna ca echipa gazda nu castiga:este echivalent cu dubla x2
daca avem handicap 1-0 inseamna ca echipa gazda pleaca cu un avantaj de un gol si echipa oaspete este favorita pentru meciul respectiv.bafta la $$