| Tudor_2273 a întrebat:

Salut TPU,

Am o cursiera de carbon si vreau sa stiu cum imi pot da seama daca am o crapatura in carbon sau doar o zgarietura de vopsea? Cine poate sa imi verifice asta? Un service?

Multumesc!

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Este mare fisura/zgrietura?

| ShowTim3 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ai o zgarietura?

| ShowTim3 a răspuns:

Paranoia doamne laughing

| Tudor_2273 explică:

Este foarte mica, ca un fir de par, cred ca mai subtire. Probabil m-a lovit paranoia laughing. Dar am citit prea multe pe net si m-a facut si mai confuz. Oricum baietii de la Trek mi-au oferit garantie pe viata, in caz de ceva sper sa se tina de cuvant.

| Tudor_2273 explică:

Pare ca o zgarietura, dar din tot ce am citit pe net carbonul este ciudat. Poti sa nu ai nici o urma de zgarietura nimic si in interior sa se produca deja fisuri grave. Singura optiune este sa fac un semn, iar daca e fisura v-a creste, si daca creste, testam garantia pe viata laughing. Ca la vorbe sunt mari.