| Mamaligoi a întrebat:

Acum cateva ore am observat o mica crapatura, zgarietura pe ecranul laptopului. Este aproape insesizabila. Se poate extinde? In ce conditii? Cum as putea-o repara?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Eu nu a-si incerca nici o varianta. Daca e zgariat sunt slabe sanse sa se "intinda". Nu stiu la ce ar ajuta pasta de dinti. E incolora deci mai mult rau ar face iar lipiciul sa zicem ca ar ajuta doar daca ar fi incolor si ar umple acea zgarietura. Dar daca se depune ceva pe lipici pana se usuca, la fel, mai mult rau faci.

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Zgarietura sau crapat de-a binelea? Zgarietura nu se extinde. Crapatura da. Poti schimba panel-ul cu totul. Nu il poti reface.

| Mamaligoi explică (pentru Ionait):

E zgariat doar. Am citit niste home trickuri cu pasta de dinti si lipici. Imi par cam gogonate, sincer.

| Ionait a răspuns (pentru Mamaligoi):

Eu nu a-si incerca nici o varianta. Daca e zgariat sunt slabe sanse sa se "intinda". Nu stiu la ce ar ajuta pasta de dinti. E incolora deci mai mult rau ar face iar lipiciul sa zicem ca ar ajuta doar daca ar fi incolor si ar umple acea zgarietura. Dar daca se depune ceva pe lipici pana se usuca, la fel, mai mult rau faci.