| Unseen a întrebat:

Am o întrebare in legatura cu fotbalul. Dacă un jucător șutează in minge pe poarta iar altul o deviaza si ii schimba traiectoria (dar intra in poarta) al cui e golul?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Al celui care a atins ultimul mingea, deci cel care a deviato.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Al celui care a atins mingea, ultimul, inainte ca mingea sa intre in poarta.
Deci... golul NU e al tau, ci al aluia care a deviat mingea! laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic al ultimului care a atins mingea

| alexs99 a răspuns:

Dacă mingea se ducea pe poartă şi doar i-a fost schimbată traiectoria, golul este acordat celui care a şutat. Dacă mingea nu era pe poartă, se consideră ca fiind autogol.
O zi bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cum ti-a zis alexs99. Ceilalti ti-au raspuns gresit.