| Razvanelrazvii a întrebat:

Am o intrebare il legatura cu fotbalul. Mai exact, cu imbracamintea din fotbal. Sunt unii portari care poarta pe sub short un fel de pantaloni stramti. Par a fi colanti sau egari. Ce sunt de fapt? Unde pot gasi?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Sunt un fel de colanti dar dintr-un material care lasa corpul "sa respire" si sa nu transpire. Ii mai intalesti si pe la ciclisti.

Au ceva de genul
http://www.decathlon.ro/colanti-ciclism-300-negru-id_8327979.html

Sunt foarte flexibili si nu ii incurca/jeneaza in momentul in care se arunca dupa minge.

| Razvanelrazvii explică (pentru Intruder19):

Multumesc mult! Ai funda.

1 răspuns: