| ioneldan a întrebat:

am o problema destul de mare aceea fiind inaltimea deoarece nu am mai crescut in inaltime deloc din luna noiembrie 2012. atunci aveam 1.74 m si acum tot aceeasi inaltime sau cu 1 cm in plus dar nu cred( cand ma masor uneori im iese 1.74 alteori 1.75 m). am incercat sa le spun parintilor despre aceastaa problema si ei imi spun ca daca tata e inalt(1.80 m) si eu o sa fiu la fel ceea ce cred eu ca nu o sa se intample deoarece nu am mai crescut de 8-9 luni.tin sa precizez ca mai toate rudele mele au intre 1.78-1.80 m. dar mai trebuie sa precizez ca dorm in jur de7-8 ore pe noapte si ma culc la ore destul de tarzii(2-4 dimineata). ce ma sfatuiti sa fac? nu vreau sa raman asa mic.../ sunt baiat si implinesc 16 in decembrie

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

O sa mai cresti, cu siguranta pana la varsta de 25 de ani. Sportul ajuta si el la cresterea ta: bascket, inor, tenis.

Răspuns utilizator avertizat
| Knife00 a răspuns:

O sa cresti, sunt perioade in care mai stagnezi. Nu poti creste mereu. Oricum altii si-ar dori sa aiba inaltimea ta. Ai timp sa cresti. Sincer eu mi-as dori sa am 1.74. Dar nu-i problema, e timp sa cresc.La fel si la tine. Bafta!

| AndreeaIonela a răspuns:

Pana la 18 ani mai ai timp sa te dezvolti. si la varsta ta esti destul de inalt pentru un baiat. nu stiu de ce iti faci atatea probleme.dar daca tii mortis cu asta ai putea sa te apuci de un sport. voley handbal inot sau baschet

| cosmo123 a răspuns:

Stai frate linistit, corpul are periozi de crestere si de ingrasare, jumate de an te ingrasi(posibil) jutate te inalti, si tot asa. depinde de corp. deci stai linistit.

| MisterTheGamer a răspuns:

1.Alimentatie sanatoasa
2.Incearca sa te culci la orele 22-00 la orele 3-4 e deja prea tirziu
3.Sa dormi 9-10 ore
4.Sa nu te epuizezi prea mult

Succes! happy