| ioneldan a întrebat:

am o problema destul de mare aceea fiind inaltimea deoarece nu am mai crescut in inaltime deloc din luna noiembrie 2012. atunci aveam 1.74 m si acum tot aceeasi inaltime sau cu 1 cm in plus dar nu cred( cand ma masor uneori im iese 1.74 alteori 1.75 m). am incercat sa le spun parintilor despre aceastaa problema si ei imi spun ca daca tata e inalt(1.80 m) si eu o sa fiu la fel ceea ce cred eu ca nu o sa se intample deoarece nu am mai crescut de 8-9 luni.tin sa precizez ca mai toate rudele mele au intre 1.78-1.80 m. dar mai trebuie sa precizez ca dorm in jur de7-8 ore pe noapte si ma culc la ore destul de tarzii(2-4 dimineata). ce ma sfatuiti sa fac? nu vreau sa raman asa mic.../ sunt baiat si implinesc 16 in decembrie

2 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Nu-i problema..la varsta asta (13-17) ai perioade in care cresti foarte mult (1cm/luna) si perioade in care te opresti (0.2cm/luna). Oricum chiar si 1.75 nu este o problema. Daca joci baschet, pana la 18 treci de 1.80!
Succes happy

| countingstars a răspuns:

Fiecare creste in ritmul lui. Nu te speria! E posibil sa mai cresti. Orice s-ar intampla, 1.75 nu e o inaltime foarte mica pentru un baiat.