| Costel1452 a întrebat:

Salut TPU! Am si eu o intrebare.

Deci. Daca vreau sa dezvolt rezistenta/anduranta la flotari, cum trebuie sa procedez cand le fac:

1) atunci cand la fac sa ma incadrez in 2 sec in jos si 1 in sus

2) atunci cand le fac sa le sprintez efectiv, adica sa le fac rapid, intr-un cuvant, sa le sprintez

Sper sa raspundeti, ms! happy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conteaza cate faci, nu in cat timp le faci. E bine sa incepi progresiv, de la mai putine la mai multe. Se vor obisnui si muschii in timp.

| AnastasiaK a răspuns:

Le faci în forma pentru care dorești să dezvolți rezistența. În cazul în care te interesa doar care forma ți-ar asigura mai multe repetări, cel mai probabil a doua pentru că timpul efectiv de lucru va fi mai scăzut (la flotări, pe lângă mușchii implicați propriu-zis în mișcarea de împins, ai și de menținut în izometrie musculatura trunchiului, iar după un timp mai îndelungat vei întâmpina dificultăți și acolo).

| AdrianaBacescu a răspuns:

Cred ca 2 e mai potrivit.

| Saiancuy a răspuns:

Anduranță înseamnă să faci zilnic insa nu e recomandă așa că mărește Nr cu fiecare serie

| AnastasiaK a răspuns (pentru Saiancuy):

Anduranța înseamnă să faci în număr mare, atât...cine te-a mințit pe tine că anduranța=zilnic?