| MateiAlexandru987789 a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani si fac intr-un fel calisthenics, dar nu chiar.
Adica eu lucrez pe forta exercitiile, inyr un fel sa fac cat mai multe flotari, tractiuni, etc...
Dar nu stiu cum sa procedez ca sa avansez.

Deci unii spun ca daca vreau repetari mai multe, sa pun o greutate in spate, cu care sa fac pot sa fac max 5 rep.

Altii spun sa pun o gteutate in spate, in care sa pot face peste 15 rep.

Care dintre cele doua e cea care ma poate ajuta?

A si... Am mai auzit ca daca vreau sa dezvolt forta, imi trebuie pauze mai, asa i?

#
Sper sa ma ajutati, o zi superba va doresc! happy

1 răspuns:
| readytofly a răspuns:

Salut. Daca vrei sa ridici nivelul dificultatii de calisthenics pe care il faci iti recomand sa iei benzi TRX sau benzi de rezistenta. Nu sa iti pui greutate in spate ca iti strici coloana, mai ales la 15 ani.