| Cryss29 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare,vreau sa ma apuc de sala pentru cresterea masei musculare si nu stiu ce suplimente ar fi bune pentru mine sunt ectomorf 1, 78cm 70kg eu ma gandeam la ON Serious Mass, ON PerforMAXX si ON Creatine sunt bune pentru cresterea masei musculare bugetul nu este o problema voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| florynmondialul a răspuns:

Daca tot vrei sa iei un gainer ia mass tech sau true mass! iar creatina cell tech!

5 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Baga ma frate toti banii in alimentatie, nu suplimente. Mananci de 6-7 ori pe zi? Daca nu, dai banii degeaba.

| Cosmin86 a răspuns:

Mancarea conteaza 90 %

suplimentele ( chiar si sute de cutii ) conteaza 10 %

Toti incepatorii sunt FOARTE PREOCUPATI de ceva ce conteaza doar 10 % si apoi se vaita ca n-au rezultate.

TIPIC!

| NDC12 a răspuns:

Lasa proteinele la inceput si invata sa mananci si sa te antrenezi.

| NDC12 a răspuns (pentru NDC12):

Suplimentele*, pardon.

| TwiSt1997 a răspuns:

Cum sa fii ectomorf daca ai 70kg la 1.78? Daca aveau 60-62kg mai ziceam, da' asa.....nu te sfatuiesc sa iei niciun supliment pana nu vezi daca se prinde de tine.Doar daca nu esti multumit sau vezi ca nu mai cresti sa iei...