| LucasNowalski a întrebat:

As dori sa achizitionez un set de gantere pentru a putea face exercitii acasa si am observat ca exista doua feluri de gantere, cromate si cauciucate. Am observat ca cele cromate sunt ceva mai scumpe decat celelalte. Ma puteti va rog ajuta cu niste informati eventual o mica comparatie intre ele si sa imi spuneti care este in opinia voastra mai bun?

Răspuns Câştigător
| accesoriisport a răspuns:

Buna ziua, sunt de la siteul www.accesorii-sport.ro
Ganterele cromate sunt mai scumpe deoarece sunt mult mai rezistente in timp si, un al doilea avantaj ar fi marimea lor, cele cauciucate sunt mai voluminoase si faci cu ele exercitii mai greu!

5 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Nu se merita sa cumperi 2 gantere, nu ai ce sa faci doar cu 2 gantere! mergi la o sala de forta.

| tudy26 a răspuns:

De fapt Lucas eu cred ca ar trebui sa iti faci acele gantere nu se merita investitia dar cele cromate sunt mai bune.

| LucasNowalski explică:

Nu v-am intrebat decat diferenta dintre ele si care credeti ca ar fi mai bune, incercati sa renuntati la alte opinii de genul "du-te la sala..." "fa-ti-le singur nu le cumpara..." si alte lucruri.

| CobrAss a răspuns:

Salut.cele cromatice sunt mult mai bune.eu mi-am luat un set de la real si e foarte bun nici n use compar cu cele cauciucatewinking

| CrisIV a răspuns:

Cele cromate sunt mai profesionale,ca sa spun asa, in rest nu e nuci un fel de diferenta,daca te intereseaza pret, si vrei sa cumperi cromate, suna-ma! Tel. 0725.138.157