| RockForALongLife a întrebat:

As dori sa-mi iau o undita noua si nu stiu ce sa aleg intre una telescopica si una din 2 bucati. Ce ati alege voi? Si puteti sa-mi argumentati va rog raspunsul? Am mare nevoie de ajutor, dar totusi as opta pentru una din 2 bucati ca sunt mai flexibile.

1 răspuns:
| NightCrowler a răspuns:

In primul rand poti sa te gandesti la compactitatea unditei telescopice in comparatie cu una din 2 bucati. De obicei cea din 2 bucati este mult mai usoara ca cea telescopica. Daca vrei sa pescuiesti la musca iti trebuie o undita usoara cea din 2 bucati este recomandata. Cea telescopica este mai mult de pescuit pe lac unde nu ai de umblat mult cu ea.