| c0pil1n a întrebat:

Salutare, as avea nevoie de o mana de ajutor.
Am pc-ul pregatit pe bucati dar mai am nevoie de o placa video si nu stiu pe care sa o aleg
Ma puteti ajuta cu un sfat daca va rog?
https://www.pcgarage.ro/compara/2147086,2247950

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca ce te intereseaza e performanta in jocuri as merge pe Nvidia. Majoritatea jocurilor populare au support pentru DLSS, care mareste performanta notabil si merge doar pe placile lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, daca ai procesor de la Intel mergi pe rtx 3060, daca ai amd mergi pe rx 6600xt. Ambele sunt asemanatoare la performante.