| DubbleSplash a întrebat:

as dori sa stiu si eu daca se poate cu ce tip de exercitii sa incep (abdomen,brate,picioare) deoarece fac pe cont propriu acasa si as mai vrea sa stiu cu ce ajuta fiecare tip de muschi in parte(triceps,biceps, fesieri, abdomen etc)
Multumesc mult happy!

2 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Depinde si de greutatea ta cum nu te vad nu stiu care ti-ar fi mai usor. Daca esti putin mai plinut as recomanda sa incepi cu brate si picioare. Daca ai greutate gen normala medie nu prea slab dar nici supraponderal atunci poti incepe si cu abdomen. Ei bine cu ce te ajuta fiecare in parte? Tip de muschi? Ei bine la brate vei fii mai puternic, mai sanatos si o sa ai o rezistenta la fel si la picioare si la abdomen.Esti fata sau baiat exista exercitii mai grele pentru barbati si mai usoare pentru fete.Fac de ceva ani acasa si pot zice ca faci muschi mult mai repede decat la sala. Si e mult mai tare pentru ca DACA TE OPRESTI si nu mai faci sport cateva saptamani nu e ca la sala sa te ingrasi dupa ca iti mentii corpul big grin

| DARIA0515 a răspuns:

Cel mai bine îți instalezi o aplicație
Îți răspunde La toate aplicațiile de mai sus
Și te anunță când sa faci mișcare
?