| Jager a întrebat:

Vreau sa incep sa mi lucrez muschii acasa si am nevoie de niste echipamente. Ma axez pe biceps,triceps,umeri,picioare,abdomen,piept, flexor.
Poate pentru unele zone nu e nevoie de echipamente, dar recomandati-mi si niste exercitii. Si merita sa fac acasa sau sa ma duc la sala?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Badybeast+ insanity, dieta proteine carne de pui, peste, porc, fructe, legume fara zahar deloc nici sucuri
ai nevoie de 2 gantere de 10 kg na cat poti eu asa am inceput, poti face sport oriunde nu conteaza si mersul pe jos slabeste, s-a demonstrat ca muschi cresc mai rapid daca faci mai multe repetiti cu greutati mici plus ca creste rezisdenta da, scopul este sa ai rezisdenta mare

| Jager explică (pentru RAY):

Dieta mea este in principal carne de porc si pui, fructe, mai rar legume. Am o bicicleta, merg pe ea de ani buni dar nu vad foarte mari diferente la picioare. Chestia este ca am 1, 80 si 56 kg. Eventual seara mai fac cate 20 flotari, 20 abdomene si 50 de genoflexiuni. Mai aveam si o chestie care o strangeam in mana,, ceva rotund din cauciuc mai tare. am facut la ea pana s a rupt ^_^. Acolo am vazut ceva diferente.

| RAY a răspuns (pentru Jager):

Ai nevoie de energie deci de carbohidtrati, eu fac badybeast si insanity

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jager):

Deci cantaresti cat o gantera ( fara gluma ).

| Jager explică (pentru Cosmin86):

Am 15 ani. Cand eram mai mic nu mancam cine stie ce. aveam si lipsa de calciu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jager):

Cel mai important lucru cand vrei sa pui muschi e alimentatia.

Fara suficiente proteine, carbohidrati, enzime, minerale, etc., NU o sa pui muschi indiferent ce antrenament faci.

| Cosmin86 a răspuns:

Clar la sala.

Acasa nici n-are cine sa te asiste la exercitiile grele.

| Kettolix a răspuns:

Multa carne, dieta pe baza de proteine, mergi la sala 3-4 ore pe saptamana, si inotul este foarte bun dezvolta cei mai multi muschi odata, la fel si alpinismul.

| alin100 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la sala, deoarece acolo ai gantere regalbile, o multitudine de aprate si instructori care te pot ajuta si iti pot face un program.Am vazut ca tu nu te axezi pe cea mai importanta grupa de muschi si anume spatele.Grupele mari te fac sa arati musculos cum ar fi:pieptul, spatele si picioarele, deci du-te la sala daca vrei muschi adevarati