| Polinco a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala. Imi puteti spune cum mi-as putea face un program de sala?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Atunci iti recomand un circuit in care sa incluzi banda de alergat, bicicleta, lovituri la sacul de box (pe cronometru), Fandari si fandari laterale, Burpees.Astea sunt pentru slabit si sugerez intai sa slabesti ai abia apoi sa te apuci sa cresti masa.De 3 ori pe saptamana este suficient daca esti incepator.

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Te duci la sala ca sa slabesti sau sa pui masa musculara? Ca programele nu-s aceleasi in ambele cazuri.

| Polinco explică (pentru siriusblack98):

As vrea sa scap putin din burta si sa adaug masa musculara

| siriusblack98 a răspuns (pentru Polinco):

Atunci iti recomand un circuit in care sa incluzi banda de alergat, bicicleta, lovituri la sacul de box (pe cronometru), Fandari si fandari laterale, Burpees.Astea sunt pentru slabit si sugerez intai sa slabesti ai abia apoi sa te apuci sa cresti masa.De 3 ori pe saptamana este suficient daca esti incepator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautã Alpha destiny novice program, e cel mai bun.

| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns:

Daca ai telefon cauta pe magazin play Home Workout! eu il folosesc de 2 luni si am slabit 14 kg si mi-a crescut si masa musculara!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Nu poti sa slabesti si sa pui masa musculara in acelasi timp.

Cand ai dat jos cei 14 kg, ti-a scazut si masa musculara.

p.s.: cand creste masa musculara, cresti si in greutate.

| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fac exercitii zilnic si slabesc considerabil! Posibil totusi sa ai dreptate ca imi scade masa musculara nu stiu ce sa zic!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Masa musculara se masoara tot in kg. Dupa ce pui 5 kg de muschi os a ai de la 80kg la 85, spre exemplu.

Pentru slabit poti face zilnic, pentru masa musculara trebuie sa acorzi zile de pauza (atunci cresc muschii).