| marian1199 a întrebat:

...As vrea sa stiu cam in cat timp pot face patratele(nu conteaza cat timp necesita si efort).

27 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

In medie de 2-3 luni. FAcand efort, si o alimentatie sanatoase, nu uita, n-ai voie sa mananci dupa ora 7.Cat mai multe fructe si legume.

Răspuns utilizator avertizat
| fuzzer a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Ma refeream la alimentatie bogate in grasimi, si in alte prostii.Eu asa am fost invatat de catre antrenor, dupa ora 7, nu se mananca!

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru fuzzer):

Poate ar trebui sa-ti schimbi antrenorul

p.s. :
http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-seara

Răspuns utilizator avertizat
| fuzzer a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,mersi de sfat chiar am sa citesc am auzit de domnul Cristian.

| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

"Daca ai metabolismul rapid si vrei sa cresti in greutate si masa musculara" bla bla bla...mananca seara, aproape de ora de culcare.Si daca esti fata, de ce-ai vrea asta? Creda ca putinele tipe care au metabolismul rapid sunt genul scheletic, care se chinuie cu anii sa se ingrase.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Deci da, mancatul seara ingrasa. Cel putin in cazul fetelor.
Anyway, am o parere nu foarte buna despre acest Cristian Margarit

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Nu neaparat. Am citit si alte articole de-ale lui, am intrat si pe site, si pe forum, iar informatiile de acolo sunt 95% aplicabile baietilor care vor sa faca din culturism un stil de viata.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Hmm...nu e. Seara, metabolismul nu e la fel de intens ca in timpul zilei, pentru ca organismul intra in faza de repaos. Deci cam tot ce papi seara, nu este ars complet. Si restul se depune pe curisor. Mai ales chestii gen dulciuri, carbohidrati. Plus ca iti supui stomacul, ficatul si alte organe sa munceasca toata noaptea. Daca masa e mai consistenta, abia daca ajunge o noapte intreaga, sa se digere. Practic intri intr-un cerc vicios. Dimineata te trezesti satul, nu iei micul dejun, la 11 ti se face o foame de lup, daca esti la job mananci si prostii si ajungi sa nu mai respecti programul celor 3 mese pe zi. Nu mai zic ca te trezesti mai obosit decat te-ai culcat. Asta ti-o zic din proprie experienta. Asa cum tu simti nevoia sa dormi, tot la fel si organele tale trebuie sa se odihneasca.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Bine, draga:* Tu esti baiat si n-ai celulitabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| Wehes a răspuns:

Daca muncesti 6 luni.
Daca mananci Shaorma, niciodata.

| davidtm a răspuns:

Victor slav a declarat ca munceste de 15 ani pe patratele lui, dar se formeaza mult mai repede, cred ca intr-un an daca faci un efort mai mare, si vezi ca trebuie sa fi slab, sa nu ai deloc burta,
funda please?

| CristianoRonaldo13 a răspuns:

Pai,daca mananci sanatos si faci efort mare, in vreo2-3 luni.

| pisi03 a răspuns:

Pai daca faci in fiecare seara abdomene si flotari muschii se intaresc si apar patratelele incetul cu incetul(poti ridica si greutati) incearca

| Adelyn4u11 a răspuns:

In primele 2 saptamani incep sa se vada dar trebuie sa faci seara de seara cate jumate de ora.
In 3-4 luni o sa ai un abdomen de invidiat

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Se poate si in 2 saptamani... chirurgical happy

| Laurentiu17 a răspuns:

Pai alimentatie sanatoasa si mult sport, alergat sau bicicleta.Si nu in ultimul rand, abdomene.Iti voi lasa cateva linkuri aici pe nivele.In aproximativ 2 luni vei avea un abdomen foarte frumos!
Lv 1
https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Lv 2
https://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU
Lv 3
https://www.youtube.com/watch?v=jrsQH3IPNnQ
Vei observa ca in descrierea videoclipului, scrie cand sa le faci.Programul meu este:
-Luni
-Miercuri
-Vineri
Fiecare nivel in parte timp de 2 saptamani.Dar daca vrei rezultate mai rapide include si ziua de duminica pentru exercitii.
Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat