| alexionut98 a întrebat:

care este cel mai important muschi cand practici skandenberg?

Răspuns Câştigător
| marius123marius a răspuns:

La skandenberg(armwrestlig) cel mai important muschi e antebratul (nu biceps nu triceps nu umar) antebrat banuiesc ca sti care e acela.
50% antebrat
20% incheietura (sa o ai tare )
10% biceps
10% triceps
10% umarul
aici mai intra si alti muschi te poti uita dai un "sarci" pe google "totul despre skandenberg" funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru marius123marius):

Bicepsul doar 10 %? apuca-te de sah si nu mai cersi "funde" ca o femeie

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Muschiul bratului.Bicepsul.Dar sa stii ca sunt solicitati 80% din muschi.

| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca antebratul. Dar mai conteaza : biceps, triceps, umar, spate, piept. Ca doar nu tragi doar cu bratul, tragi cu tot corpul, in unghiuri diferite, si in functie de unghi sau de tehnica, intra diferite grupe.

Vezi pe www.bratdefier.ro tehnicile si ce grupe intra la fiecare, si sa inveti si contra-tehnicile, daca vrei sa faci ca lumea.

| spidermanule a răspuns:

Cel mai important muschi este muschiul bratului daca faci skandenberg

| Cosmin86 a răspuns (pentru spidermanule):

Bratul are 4 grupe de muschi ( antebrat, biceps, triceps, brachialis ), nu unul singur