| Mihai0202ful a întrebat:

Salut TPU!

Ce alimentatie trebuie sa am daca fac parkour?
Eu fac antrenament dimineata fac 30 de flotari atata pot
50 de abdomene
100 de genoflectiuni
Alerg aproximativ cam 2 km pe zi in parc (ture de teren)

De mancat mananc Carne Oua Lapte dimineata Peste Supa

Dar nu stiu ce sa mai mananc am inaltie 1, 59 si greutate de 45 de Kilograme.

Răspuns Câştigător
| xCrazyWolf a răspuns:

Probabil vrei masa musculara (muschim), nu? Atunci baga multe proteine: lapte, branza, oua, carne, 4-5 mese pe zi, carbohidrati: cartofi, orez, quina. Ia-ti 2 gantere, fa-ti un program de antrenament pe 4 zile, la fiecare grupa pui exercitii (gasesti pe www.fitness-nutritie.ro ) si mai gasesti multe informatii pe www.getfit.ro

13 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

In alimentatia ta trebuie sa se gaseasca multe proteine si carbohidrati.

| parkour12 a răspuns:

Eu iti recomand laptele deoarece iti imbogateste calciul
acum funda plizz!

| fcrbmario a răspuns:

E prea putin 30 flotari. eu faceam de la 1 la 10 si inapoi. adica 1 flotari, 1 genoflexiuni apoi 2 si 2, apoi 3 si 3. si cand ajungeam la 10 o luam inapoio, 9 si 9, 8 si 8.

| Cosmin86 a răspuns (pentru fcrbmario):

Alt antrenament mai putin stupid nu stii?

| Mihai0202ful explică (pentru fcrbmario):

Ai id de mess? Dal sa vb acoloa ca nu inteleg cum zici tu cu flotarile

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihai0202ful):

Tu chiar iei in serios sfaturile de la un copil mic paralel cu sportul?

Vorbeste frate cu un expert in fitness sau culturism, lasa copiii mici

| fcrbmario a răspuns (pentru Cosmin86):

Paralel esti tu cu viata. Nu ma antrenez pentru nimic, nu practic nici un sport. Fac asta pentru mine. si chiar da roade.

| fcrbmario a răspuns (pentru Mihai0202ful):

Nu mai pot adauga prieteni pe id-urile mele principale. Uite un id pe care il foloseam pentru altceva " urbanstylelife_hiphop " intru mai rar pe el. O sa vorbim acolo.

| fcrbmario a răspuns (pentru Cosmin86):

Suferindule,asta nu e antrenament in caz ca esti prea prost sa intelegi. Nu ma mai face copil, ca la varsta ta cu asemenea conceptie si frustrare esti mult mai mic decat mine. Si ma refeream doar la flotari, am si spus "sunt prea putine flotari" dar tu nu esti in stare sa intelegi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru fcrbmario):

Discutia era despre un antrenament si o alimentatie speciala pentru acel tip de antrenament.

Si apare un copil mic, cu flotarile lui laughing

Si ce roade a dat, uimeste-ma.

| fcrbmario a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai suferi mult? Omul zice clar in intrebare si partea cu flotarile, esti chiar atat de prost? Mai bine ti-ai vedea de viata ta. Si ai fost si tu la varsta mea, nu trebuie sa suferi ca esti mai mare acum. Nici macar nu esti cu mult, dar cocalari la suiferit se pricep cel mai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru fcrbmario):

Esti redus mintal

| Penisu a răspuns (pentru fcrbmario):

Tu esti capabil doar de jigniri copilas?
Alta treba nu ai?
Mergi si joaca-te cu puța ta prin nisip.