| DarkOfNight a întrebat:

am 14 ani,am inceput sa fac flotari si exercitii pentru biceps cu sticlele de apa si abdomene ( momentan febra musculara ) mananc orez,piept de pui,iaurt,lapte,branza,oua,carne, beau multa apa, ma abtin de la dulciuri si bauturi acidulate si fac sport de 3 ori pe saptamana ( alerg, joc fotbal,urc scarile,etc) vreau sa stiu daca este bine ce fac big grin si sa imi dati un program pentru abdomene si flotari,cate trebuie sa fac pe zi si cand sa iau pauza pentru odihna, vreau un raspuns clar care sa ma ajute, funda happy

2 răspunsuri:
| ferdy13 a răspuns:

Eu iti spun sa faci 20 de flotari si 20 de abdomene pe zi. funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru ferdy13):

Tu spui prost, ca esti doar un copil firav care da si el din gura

Si ca sa raspund la intrebare: muschii se dezvolta in zilele de pauza. Deci dupa 1 zi de flotari ( dar intense, intr-o mana, cu greutate aditionala, cu bataie, cu saritura, diamant, etc. ), 2-3 zile pauza completa la piept si triceps ( in zilele alea lucrezi alte grupe )

p.s. : de ce ai adaugat "funda" dupa raspuns? Esti FEMEIE?