| predaalex0222 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa am muschii spatelui cat mai dezvoltati si cat mai repede?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai ai putea sa-i antrenezi happy

Un antrenament de spate are :

- 2 tipuri de tractiuni
- 2 tipuri de ramat ( recomand ramat cu gantera si ramat la aparat cu priza ingusta )
- indreptari

Evident, o alimentatie bogata in proteine + odihna, si o sa creasca.

| popmirgea1999 a răspuns (pentru Cosmin86):

Salut frate happy Eu stiam ca si flotarile la scaun sunt bune pentru spate.Din cate stiu eu alea-s cele mai bune big grin. Iti lucreaza si spatele+pectoralii

| Cosmin86 a răspuns (pentru popmirgea1999):

Lucreaza spatele nesemnificativ. Spatele are multe zone si trebuie lucrat cu tractiuni ( priza larga si priza ingusta ) pentru marele dorsal, ramat ( la fel, priza larga si ingusta ) pentru zona de mijloc si indreptari pentru zona lombara ( partea de jos ).

Mai poti face pentru zona de jos a dorsalilor tractiuni la helcometru cu priza supinatie si tragi coatele in spate sau altele.

Nu flotari happy

| TheRomanianWolf a răspuns:

Nu exista "muschi repede"