| mihai4000 a întrebat:

credeti ca ar fi bun un antrenament de genul sa antrenezi o grupa musculara si dupa 7 zile pauza, mie nu mi-ar placea ca de exemplu a doua zi ai febra musculara si nu rezolvi nimic prin asta, voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Ai putea sa repeti la 3 zile o grupa musculara/ La sala nu este cineva care se ocupa de sala? Intreaba pe cei mai vechi pe acolo

| mOBSCENE a răspuns:

Fiecare grupa musculara o antrenezi o data pe saptamana, iar intre zilele cand antrenezi aceeasi grupa musculara sa ai minim 5 zile pauza. As simple as that.
Iti organizezi antrenamentele pe zile si incerci sa te tii de program.

| Cosmin86 a răspuns:

Febra musculara = antrenament bine facut

in sportul asta VREI FEBRA.

Si in alea 7 zile pauza, lucrezi alte grupe. E pauza doar pentru grupa respectiva, nu pentru restul. Corpul are multe grupe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru marin81):

Daca repeti la 3 zile o grupa esti COMPLET PARALEL cu sportul asta.

| mihai4000 explică (pentru Cosmin86):

Mie mi-a zis un antrenor ca daca faci febra trebuie sa mai faci antrenamente pentru acceasi grupa ca altfel nu rezolvi nimic

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihai4000):

Omul ala si-a gresit meseria...

Din pacate in Romania o gramada de habarnisti sunt "antrenori" ca au facut un curs amarat de fitness de 3 luni.

| mihai4000 explică (pentru Cosmin86):

Tu de unde stii asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihai4000):

1. pentru ca ala a ABERAT COMPLET la ce ti-a spus
2. pentru ca stiu destui de genul, in cei 10 ani de cand fac sport.