| mihai4000 a întrebat:

credeti ca daca as face flotari mi sar indrepta coloana?

4 răspunsuri:
| Ely3434 a răspuns:

Hey. Eu am scolioza. Du-te la medic, flotarile nu te ajuta. O sa -ti faca o radiografie si in functie de grade o sa-ti dea sa porti un corset ( daca nu ai multe grade o sa faci doar chinetoterapie ) si sa faci chinetoterapie ( asta medicul de acolo o sa-ti dea exercitii speciale pentru tine asa ca nu cauta pe internet exercitii ca o sa ti se agraveze problema, exercitiile ajuta coloana sa se indrepte si sa nu ti se atrofieze musculatura). Eu fac la fel. Cel mai bine e sa te duci la medic. Fundita? :*

| suculete12 a răspuns:

Ai putea face geno cu bara in spate sau indreptari (desigur executie corecta)

| mihai4000 explică (pentru suculete12):

Chiar daca fac executia corecta tot se stramba coloana

| Ciobanu_Gabi_1990 a răspuns:

Mai bine intrebi doctorul...El se pricepe mai bine si poti fi sigur daca e bine sa faci asta... Funda?