| Kapss a întrebat:

Cum combin creatina monohidratata cu dextroza?
Este adevarat ca rolul creatinei monohidratate este de a umple muschii de apa :/? Nu doresc sa am muschii "din apa", iar apoi cand ma hotarasc sa nu mai iau creatina sa scada masa musculara, asa ca imi puteti sugera orice lat produs.?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Creatina face retentie de apa intr-adevar. Dar nu asa cum gandesti tu. Muschii au nevoie de hidratare deci trebuie sa bei apa. Chiar si doctorul recomanda sa bei apa. Acuma Creatina monohidrata se ia cu dextroza sau nu. eu de exemplu iau creatina monohidrata de la myprotein si nu iau dextroza. Cand am spus ca creatina face retentie de apa asta inseamnca ca foarte foarte putin face. Nu te gandi ca o sa ai retentie de apa foarte mare. si fa-ti faza de incarcare cu creatina. E foarte important

| Kapss explică (pentru CulturismsiFitness):

Si in ce consta faza de incercare? big grinD

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru Kapss):

Primele 10 zile cate 10. 15grame de creatina pe zi. Depinde de greutatea fiecaruia. Dar de obicei se ia 10 grame pe zi timp de 10 zile. 5grame dupa micu dejun si 5 grame inainte de sala cu 20 minute

| Kapss explică (pentru CulturismsiFitness):

Ok. Multuemsc! Eu am putin peste 65 kg si 1.83m XD