| azd a întrebat:

Salut, am inceput sa iau creatina ( My Protein, monohidratata sub forma de praf nu pastila ) vr. sa stiu daca dupa ce se termina punga cu creatina si numai cumpar alta scad in masa musculara, forta si rezistenta?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. Nu, nu scazi in masa
2. Dupa "o punga" nu pui masa... dupa 1 an de zile pui ceva masa.

| azd explică (pentru Cosmin86):

Mai am o intrebare, este corect daca o administrez inainte de antrenament si dupa antrenament? 5 mg fiecare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru azd):

Ia 5-10 grame pe zi, nu conteaza cand.

4 răspunsuri:
| QuertyQuestions a răspuns:

In rezistenta s-ar putea sa scazi deoarece acel praf contine foarte multe vitamine si proteine care ajuta muschii. Dar daca mananci sanatos fructe si legume, in special banane, ele sunt foarte importante, nu ar trebui sa ai probleme majore. In rest masa musculara si forta nu vor scadea atata timp cat lucrezi in continuare, dar va trebuit sa lucrezi pentru mentinere, altfel vei pierde din masa musculara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru QuertyQuestions):

Serios? Creatina monohidrata contine "multe vitamine si proteine"?

Creatina monohidrata contine CREATINA... ZERO proteine, ZERO vitamine.

Esti doar un copil mic, cu zero experienta, care isi da si el cu parerea, nu?