| Enter27 a întrebat:

cum as putea sa-mi fac o conditie fizica perfecta adica. eu nu pot nici macar 2 kilometri sa alerg si vreau sa fiu mult mai rezistent sa alerg mai mult sa nu obosesc asa rapid. de alergat incerc mereu sa alerg dar dupa 2 3 kilometri obosesc si chiar nu mai pot sad

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mai alearga. exercitio mater studiorum. exercitiul este mama invataturii. deci vrei 10 km sa zicem, incepi cu azi 2, maine 2 km si 50 metri, poiameine si 75 metri, si in 2 saptamani ajungi la 2 km si 400 metri. si in fiecare zi, sau cand vrei tu sa alergi sa NU scazi mai putin decat ai facut in ziua anterioara. respira corect, gaseste-ti stilul tau de a alerga si totul o sa mearga

| Anablondyi a răspuns:

Daca fumezi, nu e nimic ciudat ca nu ai rezistenta, deci nu mai fuma. daca nu fumezi probabil nu ai acordat suficienta atentie sportului in copilarie si acuma ti-e mai greu ca practic o iei de la 0 happy creste-ti rezistenta sportiva nu numai la alergat si si la alte chestii si inevitabil rezistenta o sa ti se mareasca l orice efort ai face.o sa ai mai multa forta, deci o sa iti fie mult mai usor sa alergi 3 km..mai apoi 4, 5 dar nu exagera ca doar nu mergi la jocurile olimpice

| Enter27 explică (pentru Anablondyi):

De fumat nu fumez da in schimb. imi e rusine sa zic da. ma masturbez destul de multbig grin oare e si asta o problema?