| cosmin014 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum as putea obtine rezistenta la alergare.Eu pot alerga de abia un kilometru si obosesc foarte tare.Ce trebuie sa fac ca sa alerg mai mult?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sprinturi de cate 1 minut la maxim pauza 1 minut doar 4 minute zilnic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Antrenament, mult antrenament

| alin100 a răspuns:

Trebuie sa faci antrenamente pentru rezistenta, adica faci execitii cu peste 15-20 de repetari.Succes!

| Alina49335 a răspuns:

Alearga zilnic din ce in ce mai mult. Daca mergi la sala, alearga cu viteze diferite, te ajuta. Daca alergi in parc, pur si simplu, asculta muzica.Chiar te ajuta.Succes:* (Aurelian, nu e o intrebare stupida.Eu merg la sala de ceva timp si chiar daca ma antrenam zilnic, tot oboseam repede.Incearca sa iti distragi atentia cu ceva, asculta muzica, mergi cu un prieten si vorbiti..etc)

Răspuns utilizator avertizat