| alexionut45 a întrebat:

cum pot mari forta in brate la skandenberg flexorul si exercitiile acelea din incheietura ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Exercitii de izometrie!
Uite aici:
http://www.youtube.com/watch?v=tnzPrnUnncA
Dupa parerea mea este cel mai bun!

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristi1505):

Exista o varianta si mai buna a exercitiului, el se tine cu incheieturile drepte... poti apuca cele 2 bari cu incheieturile indoite ( la 90 de grade ) si atunci e mult mai greu, dar lucrezi incheietura si antebrat mai bine

| cristi1505 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da...sincer am auzit de acest exercitiu dar nu l-am incercat pana acum! Eu am incercat acel exercitiu de izometrie si am constatat ca este foarte bun!

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristi1505):

Pai e la fel, difera doar priza happy

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce in brate? la skan tragi cu tot corpul...

te ajuta, dar nu e nici pe departe suficient, ai nevoie de exercitii diferite ( izometrie, repetari partiale cu greutati mari, etc. )

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=148963933&page=1

Vezi capitolul 3, iti arata si video

| cristinel98 a răspuns:

Salut! Uite aici cum poţi mări forţa in braţe:cam asa: greutati mari si incearca sa fii
ajutat PUTIN la ultimele repetari. se
spune ca trisezi, dar este bine pentru
muschi deoarece se rup fibrele, iar cu
o alimentatie si o odihna buna se vor reface mai mari si mai puternice. Sper că te-am ajutat. Fundă?

| cristi1505 a răspuns (pentru cristinel98):

Frate nu mai fiti obsedati de funda! Dati si voi sfaturi de placere nu pentru funda!