| iustinul78 a întrebat:

Cum pot sa imi cresc masa musculara mai repede(sunt putin slab)?
Vreau sa zic prin alimente(am inteles ca bogate in proteine).
Niste alimente de acest gen si un set de exercitii.
As putea face flotari, genoflexiuni, abdomene etc.(nu am echipament special)

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Consulta un endocrinolog, poate ai un deficit hormonal si de aceea te dezvolti greu. Steroizii, eliberati cu prescripție bineinteles, te ajuta sa te dezvolti rapid dar trebuie administrati doar dacă e nevoie.

| AnaBejenaru a răspuns:

Proteine: carne, pește, lactate/ brânzeturi/ ouă.
Câți ani ai? Te poți apuca de un sport, ajută foarte mult.

| SERIALS a răspuns:

As vrea si eu sa adaug masa musculara

| Anonim99876 a răspuns:

Alimentatia ta trebuie sa contina:lapte, oua, carne de porc/pui/vita, peste, branzeturi(cea de vaca e recomandata), laptele cu 3.5%grasime, cartofi(piure), orez, iaurt, ciuperci. Cat despre exercitii sunt recomandate cat mai multe flotari, nu face abdomene deoarece sunt sanse sa iti strambi coloana, abdomenele nu sunt recomandate! Daca nu mergi la sala nu prea ai cum sa lucrezi fiecare grupa de muschi, tu daca o sa cresti doar o grupa de muschi nu vei avea parte decat de stagnare(ramai la fel) mergi la sala o ora pe zi. Un fleac.