| ToturialsLegendsGamingϞ a întrebat:

Cum sa devin mai bun la fotbal fara antrenori? Dau funda pentru cel mai rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Aleargă în fiecare zi în sprint, măcar 10-15 minute. Ai nevoie de viteză pentru a fi un bun jucător de fotbal. Dă singur cu mingea în zid şi încearcă s-o prinzi, fă dribling, dacă şutezi ia-ţi avânt. Înscrie-te la un club de fotbal şi mergi cât mai des la antrenamente. Ştiu că ai întrebat cum devii mai bun fără antrenor, dar dacă nu mergi la nişte antrenamente, o să îţi fie un pic mai greu. Totuşi, nu e imposibil.
Ţine şi un pic de regim: fără sucuri, fără dulciuri (cel mult ciocolată amară dacă simţi nevoia), fără prăjeli (grătarele de pui şi peşte sunt cele mai sănătoase). Ca să fii un bun sportiv trebuie să faci nişte sacrificiihappy
Şi chiar dacă sunt fată, nu vorbesc în necunoştinţă de cauză, prietenul meu a jucat 10 ani fotbal şi a fost şi el grăsuţ, dar acum e slab.
Succes!