| Ghost99 a întrebat:

cum sta treaba cu cotele de pariuri? Ex:Eu pun 5 lei cum imi calculez castigul in functie de cote?

Răspuns Câştigător
| Lvrkiosif a răspuns:

5 x cota (5x 1.5 = 7.5)
daca ai mai multe meciuri. se inmultesc toate. 5 x cota1 x cota2 x cota3

3 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Inmultesti cu cota si aia sunt banii castigati(5*2.0=10 lei) daca cota e de 2.0 de exemplu. iar daca faci un bilet pe mai multe meciuri si tot ce ai pus pe bilet s-a intamplat asa, castigi mult mai mult, pe bet365 de exemplu daca pui 10 meciuri pe un bilet si toate le castigi ti se dubleaza castigul, adica primesti cu 100% mai mult

Răspuns utilizator avertizat
| cristi966 a răspuns:

Inmultesti suma pusa(adica 5)cu cotele pe care le pui! Sa zicem ca ai 4 cote de:1.75,1.35,2.1,1.6.rezultatul va fi:5x1.75x1.35x2.1x1.6=39,6 lei!