| robymic60 a întrebat:

Cupa Campionilor este doar una sau se fabrica? Cum ar fi:daca Steaua a castigat Cupa, e si acum in vitrina Stelei?

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cupa e cam aceeasi de la infiintarea competitiei. Castigatoarea pastreaza cupa timp de un an si dupa aceea ramane doar cu puiul si diploma
Castigatoarea a 5 cupe ale campionilor pastreaza definitiv cupa (aia mare) si apoi se fabrica alta pentru urmatoarele editii.

| Ibrahimovic a răspuns:

Clubul care castiga Champions League primeste cupa si o tine aproximativ un an, apoi o preda la UEFA. CEea ce tine clubul in vitrina este o copie, nu originalul!
P.S. Nu este informatie oficiala, asa cred eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Echipa câştigătoare păstrează o cupă în " miniatură ", dacă pot spune aşa. Aia pe care o primesc pe teren la câştigarea finalei o ţin câteva zile doar(nu m-am documentat pe seama acestui subiect, deci nu mă înjuraţi dacă n-am dreptate).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea cupa se fabrica in fiecare an, pentru fiecare editie de champions league

| EuAli a răspuns:

Cupa aia pe care o primesc pe teren o tin cateva zile.
In vitrina Stelei se afla o cupa in miniatura si o diploma.

| robytza2001 a răspuns:

Pei de obicei daca anul urmator nu o castigi nu o mai ti.O ti in vitrina doar pana cand esti eliminat sau pierzi finala si oricum se face exceptie daca iei 3 ani la rand trofeul (cum a facut barcelona) sa il pastrezi.