| alexionut45 a întrebat:

daca alerg in sprinturi cate un 1 km aproape in fiecare seara imi pot imbunatati rezistenta si voi putea mari viteza de alergare? si inca ceva ma ajuta si la definirea abdomenului?

2 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Vei imbunatati rezistenta deoarece si alergatul este tot cardio(este bine cum faci tu in sprinturi cate un km), daca este cardio => scaderea stratului adipos deci vei defini abdomenul si vei capata si viteza.

| Psychothic a răspuns:

Da, ti se va imbunatatii rezistenta si chiar viteza de alergare(proprie experienta) si da te ajuta si la definirea abdomenului.