| Anonim420420 a întrebat:

Daca ma apuc de sala si ajung la corpul dorit si apoi ma las de sala, voi slabi? (Ma refer ca vreau sa pun muschi pe mine)
Voi slabi la fel cum eram inainte de sala dupa ce ma las? Ma pot mentine acasa facand flotari?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de cate calorii vei manca cand te lasi de sala, masa musculara nu creste asa rapid cum viseaza uni, sporul trebuie sa fie ceva facut cu placere toata viata nu doar o perioada, te lasi de sala manci la fel te ingrasi

| DovleacTurbat a răspuns:

In mare parte vei pierde, pentru ca o masa musculara mare inseamna un consum energetic mare pe care organismul il va percepe ca un consun energetic inutil deoarece odata lasat de sala muschii nu mai sunt pusi la efort, pe scurt " ar păpa degeaba". Flotari inseamna piept, putin triceps si putin deltoid. Sa-ti menti masa musculara doar cu flotari in niciun caz, sa-ti menti cat de cat o conditie fizica, da, dar cam atat.

| Radu_Traian_1992 a răspuns:

Da. Te poti menține facand serii de flotari, tracțiuni si genuflexiuni (daca vrei si picioare).

| Perkoz a răspuns:

De mentinut te menții si prin alte exercitii important este sa stii ca după ce te lasi de sala vei incepe sa te ingrasi putin. Nu stiu care este motivul dar mi s-a intamplat si mie si altor prieteni asa ca după ce te lasi de sala vei fi nevoit sa alergi cam o ora pe zi minim. Acum nu pot sa iti zic decat succes la sala