| Minge707 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala, dar nu stiu cu ce sa incep cand ajung in fata aparatelor, si sa imi explicati cum sta treaba cu grupele mari de muschi si grupele mici, cum trebuie lucrate. FUNDA! P.S.: Eu fac exercitii fizice acasa dar nu asa intense ca la sala.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Grupe mari: piept, spate, coapse, unii zic si umeri. si eu tot grupa mare consider deltoizii.

grupe mici: antebrat, biceps, triceps, gambe, abdomen.

grupele mari pot avea pauze de pana la 5 minute, ard multa energie. grupele mici maxim 90 secunde.

intri pe internet si iti gasesti un plan de incepator. bla bla bla grupe pe zile. iei o grupa care are bla bla bla aparate. iei fiecare aparat si il cauti separat sa vezi cum se face corect miscarea. cu memoria plina la o zi te duci la sala si executi programul zilei 1. ajungi acasa, bla bla bla ce faci acolo, cauti ziua a2a din program. inveti, te duci la sala, executi.

nu inteleg cum naiba aveti 16+ ani si nu stiti ce dracu sa faceti la sala, asteptati mura in gura ceva ce nu va poate fi explicat DECAT VIDEO.

| Minge707 explică (pentru JohnnyBi):

Am 14 ani, multumesc ectrem de mult!

| Minge707 explică (pentru JohnnyBi):

P.S:15 in 5 februarie

| Minge707 explică (pentru Minge707):

6 fenruarie* SCZ

| Minge707 explică (pentru Minge707):

Februarie*

| JohnnyBi a răspuns (pentru Minge707):

Aia nu e varsta de sala.