| niculescu16081994 a întrebat:

Dau funda la cel care ma ajuta. Deci mi-am cumparat o cutie de pastile de creatine http://www.suplimente-naturiste.ro/details.php?product_i d=414 si vreau sa imi spuneti cat ar trebui sa iau si la cat timp.
orarul meu :
Luni, Miercuri, Vineri merg la sala de la 8:30 pana la 10. Dau funda la cel care imi zice cate pastile ar trebui sa iau inainte sa merg la sala si dupa. Si daca ar fi bine sa iau si in zilele care nu merg la sala Multumesc!

2 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Ai facut o alegere destul de proasta cu pastilele astea. Tu ar trebui sa iei cam pe la ora 7:00, 8 pastile si la 8:10 inca doua cu glucoza si apa multa. Ceea ce o sa iti faca ficatu sa arate ca o bucata de branza...cu gauri de alea mari.Si plus ca daca te trezesti dimineata cu steguletu ridicat nu ai nevoie de creatina.Creatina e pentru persoane mai invarsta a caror corpuri nu o mai pot prepara in cantitatile necesare pentru un program sportiv regulat. Dar presimt ca in cazul tau nu e nevoie. Eu iti recomand Animal Pak. Daca vrei sa faci sala si sa te faci mare nu ai nevoie de nimic altceva si eventual daca esti mai plinut sa inlocuiesti vreo 2-3 luni mancare cu pudra de la herbal life formula 1 mi se pare. amesteci pudra cu apa si o bei si aia ti mancarea si iei pastilele de la Animal Pak si faci sala in cateva luni o sa vezi rezultate incredibile.Si in fond creatina e elementul din muschi care-l face sa oboseasca mai greu.Dar tu daca faci forta nu ai nevoie de rezistenta pe care ti-o ofera creatina. Ai avea nevoie daca ai fi alergator de rezistenta sau inotataor sau ceva de genu.Tu ca si viitor culturit ai nevoie de multa proteina de grasimi saturate si de fiare de care sa tragi.Creatina o sa iti dea un plus de impuls la sala, atata tot.

| Louis_Olanescu_1965 a răspuns:

Frate,nu da banii pe prostii, nu lua de la Biotech si astea(sfatul meu)ia de la firma ProNutriton( www.pronutrition.ro )sunt mai scumpe dar isi merita banii.RECOMAND