| TheWalker11 a întrebat:

Salut tpu..Este adevarat ca abdomenele nu sunt niste exercitii asa de eficiente? De ce? multi oameni spun ca nu sunt eficiente.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Un lucru este eficient sau nu in functie de SCOP. tu ce scop ai?

| TheWalker11 explică (pentru JohnnyBi):

Pai normal ca scopul meu e sa am un abdomen de invidiat...dar unii spun ca nu sunt prea folositoare

| JohnnyBi a răspuns (pentru TheWalker11):

Scopul tau este asa: masa musculara SAU definire. nu abdomen de invidiat. abdomene formeaza masa musculara, exercitiile de tip cardio definesc muschii. adica una fara alta nu iese. ori o sa ai grasime peste patratele, ori o sa fii definit si nu o sa ai muschi.

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? un pampalau mic si firav ma invata pe mine din experienta?

iti dau eu exercitii de 100 de ori mai bune :

- L-stand
- ridicari de picioare din atarnat
- aplecari la cabluri ( ex. favorit al lui arnold )

Ce experienta ai ma?

cati ani de sala ai? cate seminarii de nutritie ai? cate TEANDCURI DE CARTI despre asa ceva ai citit?

| emi1998 a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai eficiente pentru abdomen.Normal ca nu sunt folositoare pentru biceps sau piept.

| Cosmin86 a răspuns (pentru emi1998):

Alt copil mic. cum naiba sa fie eficiente pentru abdomen...

apuca-te de sah

| Vaculin_Andreea_1984 a răspuns:

Abdomenele dunt foarte eficiente mai ales pentru pres.