| JockerStoica a întrebat:

Este bine daca ma duc la alergat în teneși? Imi tot zicea cineva ca nu e bine ca sa ma duc mai bine in adidasi, dar eu parca ma simt mai bine in tenesi.
Voi ce ziceti? Cum e mai bine?
Voi in ce va incaltati cand va duceti la alergat?
Funda pentru cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e bine in tenisi daca alergi pe asfalt. Asfaltul e foarte dur si toate vibratiile se resfrang in incheieturile tale.
Ideal e sa folosesti adidasi cu talpa cu gel, silicon samd care atenueaza foarte mult din socul cu asflatul.

Eu iti spun din experienta. Alergat cu adidasi normali cu talpa simpla simteam mereu dureri la un genunchi.

Acum aleg cu niste skechers cu talpa cu silicon si nu mai simt nicio durere.

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Alearga in ce te simti tu mai comod.
Evident ca niste tenesi pe asfalt nu sunt recomandati. Alergatul pe asfalt nu e tocmai recomandat in general.