| Catty943 a întrebat:

Fac dans sportiv şi aş vrea să ştiu ce aş putea mânca şi ce exerciţii să fac pentru a fi mai rezistentă, deoarece îmi obosesc plamanii foarte repede şi nici rezistenţă fizică nu prea am...Vă rog, ajutaţi-mă! Dau fundă! Mulţumesc! :*

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Asta cu plamanii vorba lui dragos9234 trebuie sa alergi putin in fiecare zi.Este din cauza ca corpul tau nu are rezistenta necesara pentru asa un efort.Sau exercitii fizice, abdomene, sau genoflexiuni.In cateva luni nu mai vei avea probleme cred eu.Cu mancatul trebuie sa mananci de 3 ori pe zi (adica sa ai un program fix)si sa mananci ce stiu eu... uita-te pe net acolo iti arata ce sa manance in fiecare zi un sportiv.Bafta!

1 răspuns:
| dragos9234 a răspuns:

Nu poti manca ceva pentru a capata rezistenta, apuca-te sa alergi zilnic cativa km daca vrei sa capeti rezistenta.