| Mihaicristea22 a întrebat:

Salut TPU!
Fac sală și aș dori să iau creatină dar nu știu ce se va întâmpla cu corpul meu după ce mă las de sală.
Mă poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Creatina este un supliment și ajuta la creșterea musculaturii. Se recomanda 5g pe zi, dar, am văzut și diverse studii și recomandări de 1g per 10 kg. Daca te lași de sala nu se va întâmpla nimic special, daca pui masa musculara și te lași vei pierde masa musculara probabil. Creatina nu are treabă și nu are reacții adverse, doar influențează dezvoltarea musculaturii mai ușor ( și noi avem creatina in corp, însă corpul nu poate produce destulă )

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Deja te gandesti sa te lasi? Sunt oameni care dupa 50 de ani de sala tot trag la rupere...
Doar pampalaii se lasa de sala.

| UserRo10 a răspuns:

Daca te apuci de creatina nu uita sa consumi foarte foarte repet foarte multa apa. Risti sa ai probleme la rinichi