| StoienicăSorin a întrebat:

imi spuneti si mie va rog furmos cum pot sa fac patratele si daca stiti dati-mi si un program saptamanal va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Primul rand trebuie sa faci cate 100 de abdomene (preferabil dimineata) 20 de flotari si 100 de genoflexiuni.
Ar trebui sa mananci batoane proteinice si sa urmezi o dieta plina in fibre dar si saraca in proteine.

Dimineţa 1 iaurtzel simplu cu 2% grasime si tarate

pranz o supică de pui.

gustare un mar cu miere

seara ar trebuie sa nu mananci nimic după ora 18.00

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai de **** ta, asta nu ii regim ma asta ii infometare, cica saraca ii proteine, poti sa imi explici si mie de ce saraca in proteine?

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Patratele se fac prin ce mananci, poti tu sa faci abdomene pana inebunesti daca nu mananci ce trebuie. Dieta ta trebuie sa fie compusa din 60% proteine 30% carbo si 10% grasime bune.Trebuie sa ai 4 mese pe zi bogate in proteine. Poti sa faci alergari 15 min la intensitate mare si sa sari coarda. Abdomene poti sa faci o data pe zi dar mai multe tipuri si nu in fiecare zi cel mult de 3 ori pe saptamana.Bafta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Auzi MassEffect? Ti-a cerut cineva parerea? Si ai grija cum tastezi ca eu nu te-am jignit.Stai in banca ta si comenteaza raspunsul tau nu pe al meu. Daca nu il ajuta raspunsul meu mai astepta si nu-mi da mie funda, iti da tie sau altcuiva.

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Team intrebat de ce are nevoie de un regim sarac in proteine? Sunt si eu curios poti sa imi explici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Nu,nu pot, vreo problema? happy

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nici o problema, credeam ca poti sa iti susti afirmatie, dar se pare ca nu sti ce vorbesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Nu cred ca tu esti in masura sa-mi zici mie ca nu stiu sa vorbesc atata timp cat nu te-am bagat in seama ci tu te-ai bagat din lipsa de ocupatie. Se pare ca iti este necaz ca mi-a dat mie funda si tie nu, eu asta inteleg :-s.

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am raspun la intrebar dupa ce ti-a dat funda, ma bagam in discutie pentru ca afirmi niste tampeni fara sens.O seara placuta in continuare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Pai si daca afirm niste tampenii cum zici tu, de ce mi-a dat funda si nu mi-a zis de la inceput '' mai eu nu inteleg ce vrei tu sa zici, mai astept raspunsuri '' explica tu. ca tot tu ai inceput si discutia asta. mersi la fel

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu inteleg ce ai cu funda asta, eu te-am intrebat de ce are nevoie de un regim slab in proteine, doar atata, este asa de greu sa raspunzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Nu cred ca trebuie sa-ti dau tie explicatii, sincer acum, daca el a inteles de ce trebuie sa-ti explic tie? ce stam sa ne certam atat? am dat raspunsul am primit funda asta e. o sa primesti si tu funda cand o sa dai un raspuns bun

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Fato ma pis pe funda ta, nu ma doare de fund eu zic doar sa nu mai dai sfaturi proaste. Uita-te la raspunsul lui AntrenorFitnes si vezi ce zice si el si dupa aia o sa-ti dai seama ca esti doar o fata prostuta care se infometeaza pentru a slabi.Sanatate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Baiatule, ai grija cum vobesti ca in primul rand eu nu te-am jignit iar in al doilea nu am de ce sa-ti dau tie explicati. Tine pentru tine daca stii mai mult ..si hai sa terminam cu subiectul asta ca deja devine enervant si pentru cel care a pus intrebarea sipentru mine, tu ramai cu ce sti, iar eu la el si gata ..Seara faina

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Te bate mintea, zici sa consume batoane proteici si dupa zici sa aiba o dieta slaba in proteine.Seara faina si tie si te rog nu mai posta la categoria sport.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MassEffect):

Poate pe tine te bate, poate ai tu un raspuns mai bun care il poate ajuta..scrie-l ''expertule''

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Iam raspuns:"Patratele se fac prin ce mananci, poti tu sa faci abdomene pana inebunesti daca nu mananci ce trebuie. Dieta ta trebuie sa fie compusa din 60% proteine 30% carbo si 10% grasime bune.Trebuie sa ai 4 mese pe zi bogate in proteine. Poti sa faci alergari 15 min la intensitate mare si sa sari coarda. Abdomene poti sa faci o data pe zi dar mai multe tipuri si nu in fiecare zi cel mult de 3 ori pe saptamana.Bafta."

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fundita?batting eyelashes

| StoienicăSorin explică (pentru anonim_4396):

Anonima323 eu vreau un progrram saptamanal cu abdomenele

| AntrenorFitness a răspuns:

Zambesc cand vad ce recomandari iei drept exemplu. E contradictoriu comentariul, saraca in proteine si iti recomanda din start iaurt (adica proteina). oricum nu e problema mea si nici nu ma intereseaza funda, pastrati-o si dati-o cui vreti ca nu am ce face cu ea oricum.
Ideea este ca trebuie sa te informezi, si cauta sa te informezi corect.
E vorba de viata ta, de sanatatea ta in joc in primul rand.
Facand in fiecare zi abdomene nu poti sa faci decat o hernie. Antrenand aceleasi grupe zilnic nu poti sa faci decat un supra antrenament sau cel putin sa pierzi vremea, fara vreun rezultat.
Incepe prin a-ti face ordine in programul de nutritie, mese mici si dese.
Ai grija ce mananci, cand mananci si cat mananci.
3 mese principale si 2 gustari, din 3 in 3 ore, si Atentie! Bogate in proteine si sarace in carbohidrati pentru a scadea numarul de calorii.
Antrenament cardio-respirator daca vrei sa arzi grasimea, doar asa poti scapa de ea.
Alergare, bicicleta, inot, step-er aerobic sau antrenament de fitness, aparate, serii si repetari mai multe cu o greutate mai mica.
Ca sa iti faci o idee despre ce vorbesc documenteaza-te si trage singur concluziile http://www.despreculturism.ro/......idiat.html si aici program de antrenament si nutritie complet http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Bafta!

| TaviComplicat a răspuns:

Le desenezi cu markerul.

| Cosmynyk23 a răspuns:

Sfatul meu, du-te la sala macar odata pe zi! Sper ca ti-a fost de ajutor.