| DanielPH a întrebat:

In trecutul apropiat obisnuiam sa alerg foarte mult, apoi m-am hotarat sa pun masa musculara...sala, pe acasa greutati si aparate, suplimente, diete...Dar simt nevoia aceia de a pierde ore intregi alergand, bine, nici chiar ore, o ora, maxim una jumate.
Dar am auzit ca daca alergi, poti pierde masa musculara.
La unele persoane am auzit ca nu este adevarat, altele mi-au spus,, O sa iti pierzi din masa daca incepi iar sa alergi".
Pe Internet tot asa... si nu prea stiu ce sa cred.
Voi ce credeti? Pot pierde din masa musculara daca ma apuc sa alerg?

Răspuns Câştigător
| Moonlight15 a răspuns:

Nu pierzi din masa, adica am vazut la modele gen Ulisses, Simeon Panda, Marc Fitt etc. O zi in care alergau si faceau diverse activitati... Dupa ziua de picioare sa nu alergi.

| DanielPH explică (pentru Moonlight15):

Https://www.youtube.com/watch?v=IE2sRMWqPsI
Te rog ca pe viitor sa nu mai dai raspunsuri gresite.

3 răspunsuri:
| DanielPH explică:

Trecutul apropiat- Cu putin timp in urma, candva, acum ceva timp, nu cu mult timp in urma, odinioara, de altadata
Daca nu ai auzit de aceasta forma a cuvantului,, demult"nu inseamna ca nu exista sau ca este din alta limba.

| Moonlight15 a răspuns:

Pe mine nu ma incalzeste o amarata de funda... Am intrat aici sa ajut si sa fiu ajutat de altii mai buni ca mine. Marc Fitt alearga si face cardio HIIT dupa cateva ore de la antrenament.Ce masa a pierdut el? Nu vorbi prostii daca nu stii nici macar lucruri de baza!