| ValyOancea2001 a întrebat:

joc fotbal de la 4 ani iar acum am 13 si am inceput de cateva luni sa ma apuc de antrenamente ma serioase.Toata lumea imi spune ca joc foarte bine fotbal am avut unde sa joc pe un teren sintetic langa casa mea unde joc de multi ani acolo de placere iar acum la echipa mea pur si simplu joc foarte prost dau foarte greu drumul la pase nu ma pot pozitiona pe teren corect ce imi sugerati sa fac?

12 răspunsuri:
| Alexinho94 a răspuns:

Incearca cand intri pe teren sa intri fara emotii si stapaneste-le. Uita-te bine in teren cand ai mingea fii atent la toti jucatorii de pe teren dar mai ales la minge!
Bafta!

| DinamoPCH a răspuns:

Lasa emotiile la o parte, concentreaza-te doar pe ceea ce faci si antreneaza-te mult mai mult happy

| Windwalk3r a răspuns:

Sigur ai emotii, gandeste-te ca joci cu prietenii, nu cu altii big grin

| AlexClAuDiU a răspuns:

Sa ști acum cînd joci fotbal serios nu ii ca și cum ai juca cu prietenii ii mult mai greu o sa te obisnuiești știu cum ii cel mai probabil ai emotii simți cum ti se înmoaie picioarele și ție frica sa nu greșești ca probabil vor zbiera pe tine nu iti fa griji o sa te obisnuiești sper sa ii spargi pe toti și sa le arăți cine ești și ce talent ai Bafta.

| ValyOancea2001 explică (pentru AlexClAuDiU):

Dar nu am nici mari emotii

| AlexClAuDiU a răspuns (pentru ValyOancea2001):

Atunci inseamna ca nu ai talent prea mare la fotbal ceea ce nu cred probabil nu esti sigur pe tine mai asteapta ceva timp probabil iti vei reveni apropo de cat timp joci la o echipa de fotbal daca joci de ceva timp ai nevoie de acomodare.

| ValyOancea2001 explică (pentru AlexClAuDiU):

Pai nu joc de prea mult am jucat 4 meciuri pana acuma 2 rezerva si 2 titular

| AlexClAuDiU a răspuns (pentru ValyOancea2001):

Păi din 4 meciuri nu ai cum sa devii un Messi, Ronaldo din timp depinde si de echipa in care joci daca joci cu o echipa care arejucatori cu putina experienta nu ai cum de exemplu sunt copii care de la 5, 6 ani joaca fotbal intr-o echipa aceia sunt obisnuiti joaca in echipa nu te ingrijora si la mmine a fost la fel la inceput nimic dupa cateva meciuri am dat o dubla intr-un meci bafta. Apropo de unde esti adica din ce judet.

| ValyOancea2001 explică (pentru AlexClAuDiU):

Arges Campulung Muscel

| adi234121 a răspuns:

Antreneaza lucrurile pe care nu le poti face.

| ValyOancea2001 explică (pentru adi234121):

Pot face cea ce am nevoie dar nu pot sa le folosesc adica eu pot sa joc excelent cu prietenii dar la meciuri joc foarte prost

| rares11 a răspuns:

Nu te gandi ca esti la meciuri.
Gandeste-te ca joci fotbal in curtea scolii cu prietenii tai.
Fii relaxat.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!