| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
La cati ani iese la pensie un fotbalist profesionist si ce pensie are?
Ofer, Funda!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fotbalistul profesionist intra in pensie la fel ca si ceilalti pensionari, nu exista reglementari separate. Dupa ce s-a lasat de fotbal mai trebuie sa lucreze. La fel i se calculeaza si pensia, in functie de stagiul de cotizare si salariul avut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La câți ani are el chef. Sau când nu mai poate. Pensia depinde mult de câștiguri și performanțe. Asta dacă există pensie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mă, după creierul tău fotbalistul iese la pensie la 65 de ani, nu? Deștept ești...

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma shaorma, a iesi la pensie inseamna sa banaficiezi de sistemul de pensii de stat. Nu beneficiezi de el la 35 ani chiar daca esti fotbalist. A inchei cariera de sportiv nu inseamna a te pensiona