| SmileAgain a întrebat:

:[
La ora de sport, la saltele, nu pot sa ma rostogolesc in spate thinking Adica atunci cand trebuie sa ma rostogolesc merg intr-o parte.
Niste sfaturi? straight face

12 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Tine mainile pe saltea! Nu ai voie sa iei mainele de pe asltea, cu ele iti ti echilivrul.

| Scriitoarea a răspuns:

Te doare pentru ca nu ai pozitia corecta....Trebuie sa ai barbia in piept,si cand te rostogolesti nu lasa greutate pe gat,ci impingete in maini mai mult, sa ai balansul mai bun, incearca odata cu impingerea sa tragi si corpul.Te duci intr-o parte pentru ca te balansezi mult prea mult intr-o parte, nu te balasenzi inspre in fata, ci in lateral..Incearca sa-ti menti echilibrul cu ajutorul mainilor, sa nu te mai duci in lateral.Multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentreaza-te!

| hibrid112 a răspuns:

Asta e o intrebare foarte tampitalaughing. Sincer nu are rost.Majoritate copiilor sunt sedentari, evident ca nu poti sa faci asemenea exerciti simple. Lasati dracu pc asta si incepeti si voi o mica viata sportivahappy

| Bogdy997 a răspuns:

Si eu am avut problema asta + cu saritu caprei si statu in cap. laughing
Am acasa o saltea si pe aia am tot exersat pana mi-o reusit.(in afara de capra, aia nu aveam cum) Acum pot sa le fac pe toate. big grin
Succes. happy

| deya100 a răspuns:

Si niste colege de la mine din clasa au aceeasi problema...pai mai exerseaza acasa sau roaga o colega de a ta sa te ajute... Relaxeaza-te si o sa reusesti!
E foarte usor este ca si rostogolirea inainte numai ca te rostogolesti inapoi! happy Bafta!

| AlexAvram94 a răspuns:

Mai exerseaza acasa ce nu poti si cand vine ora de sport ai sa reusesti!

| MarioTGK a răspuns:

Impinge mai tare in maini si ghemuieste-te mai mult, nu fi incordata

| AndreePusheenCat a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. x_X Ma si durea spatele de la atata alunecat. laughing Incearca sa exersezi in pat. Preferabil ar fi sa fie langa tine cineva, ca sa te prinda in caz ca [,] cazi. :3 O sa vezi ca-n timp o sa-ti iasa. thumbs up Dar ai sarit pana acum la lada? thinking

| SmileAgain explică (pentru AndreePusheenCat):

Da.

| AndreePusheenCat a răspuns (pentru SmileAgain):

Pai acolo trebuie' sa te rostogolesti thinking Cel putin asa face profu' cu noi. thinking Oricum. Impinge din fund si echilibru in maini. laughing Ai grija sa tii picioarele lipite, ca dupa ce te rostogolesti te ia ameteala. Dar eu, sincer, nu pot sa le tin stranse. thinking

| SpreNicaieri a răspuns:

Tine mainile putin departate si echilibreazate in ele.