| Louys a întrebat:

La scoala ii pun aproape pe toti din clasa la skandenberg, dar nu usor ca sunt si ei fortosi.Ideea este ca e unu' in clasa cealalalta care ii pune si pe aia de a 8-a. Vreau si eu sa imi spuneti cum sa fiu mai bun la skandenberg ca sa ii fac pe cei de la mine din clasa usor si baiatul din clasa cealalalta sa se chinuie putin sa ma puna! Mentionez ca sunt in clasa a 6-a poate va ajuta intr-un fel.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Alti amatori... uita-te la Brzenk ( cel mai tehnic, a fost cel mai longeviv campion mondial ), la Larrat, Cyplenkov, Voevoda, Oncescu ( de la noi ), etc...

Ai atatia sportivi profesionisti recunoscuti, si te uiti la amatori care din nou NU STIU SA TRAGA.

Astia IAR AU TRAS PE COT! Habar nu au sa faca un hook sau un top-roll.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Poate ar trebui sa vezi asta :

https://www.youtube.com/shared?ci=QO9OTCpfhjo

Partea urata la skandenberg e ca indiferent de ce masa musculara ai avea nu poti fii niciodata sigur de cum ai si oasele.
E al naibii de usor sa ajungi ca tipul ala pentru o distractie de 20 de secunde...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Apache):

Aia nici nu stiu sa traga! Pleaca cu mainile drepte... trag pe os, in loc sa traga pe muschi, etc... Nici macar nu trag din spate! Trag doar din brat!

Cum sa dai asemenea amatori ca exemplu?

| Apache a răspuns (pentru Cosmin86):

Posibil.
Totusi aici era vorba de un baiat de clasa a 6-a care dorea sa faca skandenberg in pauze.
Ma indoiesc ca el, sau cei cu care face...ar avea o tehnica mai buna

| Cosmin86 a răspuns (pentru Apache):

De-asta e bine intai sa te duci la un club de skandenberg, sa inveti sa tragi... altfel te poti accidenta ( ca la orice sport ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Apache):

Alti amatori... uita-te la Brzenk ( cel mai tehnic, a fost cel mai longeviv campion mondial ), la Larrat, Cyplenkov, Voevoda, Oncescu ( de la noi ), etc...

Ai atatia sportivi profesionisti recunoscuti, si te uiti la amatori care din nou NU STIU SA TRAGA.

Astia IAR AU TRAS PE COT! Habar nu au sa faca un hook sau un top-roll.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mult sport cu gantere.

| anonimulxxxhd a răspuns:

Lucreaza-ti încheieturile si antebratul cu niste greutati pentru ca esti prea mic pentru sala

| Andreysandu a răspuns:

Inchide.te in baie si apuca.te de treaba, ai grija sa nu fii prins