| NormalMan a întrebat:

De un an parintii mei ma cearta incontinuu. am 12 ani si pe durata clasei a 6a am primit numai si numai insulte. am ajuns sa plec din casa cu bicicleta doar ca sa nu ma mai puna la treaba sau sa se ia de mine [mentionez ca nu ma lasa sa ma joc deloc de cand m-am mutat la casa. ma pune sa aduc una alta incontinuu si mentionez ca am o curte destul de mare si nu mi-e usor sa fac aproape tot]Ce pot sa fac sa ma impac cu ei sa nu ma mai puna la treaba cand ma vad si sa ma lase sa ma joc in voia mea la calculator. De exemplu acum stau pe ascuns si e VARA! cand ar trebui sa ma lese si pe mine putin in pace. nu pot sa spun ca nu am invatat pentru ca am media 9.60 pe anul asta, iar toata munca fiind ca o pedeapsa. ajutor.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca sunt de facut o gramada de treburi prin curte, fara ajutorul tau de descurca greu; banuiesc ca nu te pun sa sapi gradina, nici sa dai cu var ci treburi pe care le poti face cu usurinta.Eu zic sa negociezi cu ei-daca termin x treaba, pot sta 2 ore la calculator? Iti garantez ca nu vor fi absurzi sa nu te lase, iar tu daca faci treaba bine si cu drag, vei termina repede.Numai bine.happy

| NormalMan explică (pentru Mihaela1964):

Ai sa zici ca nu judec deloc laughing dar uite ca ideea asta nu mi-a venit niciodatabatting eyelashes mersii mult :*:*:*

| Mihaela1964 a răspuns (pentru NormalMan):

Ma bucur ca te-am putut ajuta.happy

4 răspunsuri:
| lauraroxi a răspuns:

Vorbeste cu ei si spune-le ce te deranjaza! Dar trebuie sa intelegi tot odata ca nu trebuie sa exagerezi cu statul la PC!

| NormalMan explică (pentru lauraroxi):

Stau 2-3 ore la pc si alea pe ascuns. nu sunt disperat doar ca mnah. vreau si eu mai mult varaatongue